ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s částečným prvním stupněm.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 4. ročníku ve dvou třídách. 

Záchranářský pes

před 10 dny, 11.10.2018

Ve čtvrtek 11. října navštívila nás navštívila záchranářská fenka Tessie se svou paničkou, která je zároveň jejím psovodem. Obě předvedly dětem zajímavé momenty z práce záchranářů doplněné fotkami, poutavým vyprávěním i hrami pro děti. Děti si ze setkání odnesly spoustu rad a typů, jak se chovat v mimořádných situacích i při setkání se psem.

Číst celý článek

Z hodin výtvarné výchovy

před 11 dny, 10.10.2018

Ve výtvarné výchově se letos zatím věnujeme převážně podzimní tématice - plodům, které dozrávají a sklízí se touto dobou. Kreslíme, malujeme venku i ve třídě a věnujeme se i méně známým výtvarným technikám. Výsledky tvoření dětí uvidíte na výstavě zahrádkářů v domku u kaple.

Číst celý článek

Scénické čtení

před 11 dny, 10.10.2018

V pondělí v prostorách MŠ opět proběhlo scénické čtení, o které se postarali herci Slováckého divadla. Tentokrát měli pro děti připravenou Pošťáckou pohádku, která děti poučila i pobavila.

Číst celý článek

Prosba o pomoc při výsadbě v zahradě Mateřské školy

před 13 dny, 8.10.2018

Prosíme rodiče, aby nám přišli pomoct s výsadbou rostlin do zahrady MŠ v sobotu 3.11.2018 od 9.00 hodin. Děkujeme za spolupráci. Chceme, aby děti měly příjemné prostředí kolem sebe.

Číst celý článek

Drakiáda

před 18 dny, 3.10.2018

Ve středu 3. října jsme se vypravili na fotbalové hřiště a odstartovali již tradiční drakiádu. Díky pofukujícímu větru měla akce velký úspěch a všichni draci nakonec úspěšně vyletěli do nebes.

Číst celý článek